حنیف اتمر: کارکرد سلیقه‌ای دولت، جان ۵۱ هزار غیرنظامی را گرفته است

  • تاریخ انتشار : 1397/12/20 ساعت 09:27

حنیف اتمر اعلام کرد که کارکردهای سلیقه‌ای حکومت وحدت ملی باعث شده تا بیش از ۵۱ هزار نفر کشته و ۹۸ هزار نفر دیگر از جمله زنان و کودکان در افغانستان زخمی شوند.

«حنیف اتمر» مشاور سابق امنیت ملی افغانستان که از رقبای اصلی اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور محسوب می‌شود از عملکرد حکومت وحدت ملی انتقاد تندی کرد.

وی روز گذشته در انتقاد تند از عملکرد دولت گفت که کارکردهای سلیقه‌ای در این کشور باعث کشته و زخمی شدن ۱۵۰ هزار نفر از مردم افغانستان شده است.

او اظهار داشت: کارکرد سلیقه‌ای حکومت وحدت ملی باعث شده تا ۵۱ هزار نفر کشته و ۹۱ هزار تن از جمله زنان و کودکان در این کشور زخمی شوند.

وی خاطرنشان کرد، بر خلاف آمار و ارقام دولت افغانستان تلاش کردیم آمار واقعی تلفات جنگ را ارائه دهیم زیرا جنگ پیامدهایی به مراتب جدی تری بر زندگی مردم افغانستان به‌جا داشته است.

البته افزایش تلفات نیروهای امنیتی افغان و غیر نظامیان در دوران حکومت وحدت ملی بی سابقه بوده است موضوعی که بارها از سوی سازمان‌های حقوق بشری گوشزد شده و پنتاگون نیز به آن اذعان کرده است.

اخیرا اشرف غنی در سفر به ولایت فراه در غرب افغانستان پروژه ساخت بند «بخش‌آباد» را افتتاح کرد پروژه که پیش از این نیز به شرکت‌های خارجی واگذار شده بود.

اتمر با اشاره به این موضوع اشرف غنی را به عوام فریبی متهم کرد و از افتتاح چندباره پروژه‌های ملی توسط رئیس جمهور این کشور انتقاد کرد.

اخیرا سفرهای ولایتی اشرف غنی افزایش یافته و به چندین ولایت در شرق و غرب افغانستان برای افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای سفر کرده است.

نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان این اقدام اشرف غنی را عوام فریبی و تبلیغات زودهنگام انتخاباتی برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور متهم می‌کنند.