عمران خان: پاکستان انتقام خود را در زمان و مکان دلخواه از هند خواهد گرفت

  • تاریخ انتشار : 1397/12/7 ساعت 12:40
عمران خان

نخست وزیر پاکستان در پایان اجلاس اضطراری شورای امنیت ملی پاکستان اعلام کرد: اسلام آباد انتقام خود را در زمان و مکان دلخواه از دهلی‌نو خواهد گرفت.

به نقل از ای آر وای نیوز، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ضمن تمجید از واکنش فوری نیروی هوایی این کشور علیه نقض حریم هوایی توسط جنگنده‌های هندی اعلام کرد: ارتش باید تا زمان پایان کامل بحران در آماده باش مطلق باشد.

وی تصریح کرد: اسلام آباد دست خود را در انتخاب زمان و مکان حمله انتقامی باز می‌بیند و ترجیح می‌دهد از عجله پرهیز نماید.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: در نخستین گام تمام کشورهای جهان و نهادهای مسئولین بین المللی را از این اقدام نسنجیده هند آگاه خواهیم کرد.

عمران تاکید کرد: تمام ادعاهای هند در خصوص هدف قرار دادن تروریست‌ها را رد کرده و نقض حریم هوایی خود را نیز به شدت محکوم می‌کنیم.

نخست وزیر پاکستان گفت: رفتار دهلی‌نو باعث برهم خوردن صلح و ثبات و امنیت در منطقه می‌شود و آنها مسئول هر اقدام بعدی هستند که صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: رسانه‌های جهان می‌توانند نمایندگان خود را به پاکستان بفرستند تا آنها را از حقایق میدانی آگاه کرده و با واقعیت‌ها آشنا شوند.

عمران خان گفت: به زودی نشست مهم پارلمان با حضور سران نظامی برگزار خواهد شد و برای پاسخ قاطع اسلام آباد رایزنی بیشتری انجام می‌دهیم.

گفتنی است نخست وزیر پاکستان طی ۵ ماهی که از آغاز مسئولیتش می‌گذرد تا کنون ۳ بار از دولت دهلی نو برای مذاکرات و رفع تنش‌های موجود دعوت به عمل آورده است.

نیمه شب گذشته تعدادی از جنگنده‌های هندی با نقض حریم هوایی پاکستان ۷ کیلومتر وارد خاک این کشور شدند وسپس با تحت تعقیب قرار گرفتن توسط جنگنده‌های پاکستان مجبور به ترک پاکستان شدند.