رئیس جمهور آمریکا چند تحریم روسیه را لغو کرد

  • تاریخ انتشار : 1397/11/8 ساعت 12:12
ترامپ

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه غول آلومینیوم روسال روسیه و سایر شرکت‌های مرتبط با یک اولگ دریپاسکا را لغو کرد.

اوایل ماه میلادی جاری ۱۱ نفر از جمهوری خواهان در سنا در تلاش برای حفظ تحریم‌ها علیه روسال ، شرکت مادر روسال En+ Group Plc و شرکت نیروی JSC EuroSibEnergo به دموکرات‌ها پیوستند اما تلاش آنها با مخالفت ترامپ و سایر جمهوری خواهان روبرو شد.

برخی از قانونگذاران دو حزب جمهوریخواه و دموکرات اظهار کردند درست نیست در حالی که رابرت مولر، وکیل ویژه درباره کمپین ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ترامپ و ارتباط آن با روسیه تحقیق می‌کند این تحریم‌ها برچیده شوند.

اما وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد این سه شرکت، سهام مستقیم و غیرمستقیم دریپاسکا و کنترل وی را کاهش داده‌اند.

این اقدام تضمین می‌کند که اکثر مدیران این شرکت‌ها، مدیران مستقلی از جمله مدیران آمریکایی و اروپایی خواهند بود که هیچ ارتباط کاری، حرفه‌ای یا خانوادگی با دریپاسکا یا هر شخص دیگر تحت تحریم این وزارتخانه ندارند. دریپاسکا تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

مقامات دولت ترامپ و بسیاری از جمهوریخواهانی که مخالف حفظ تحریم‌ها بودند، اظهار کردند آنها نگران تأثیر منفی این تحریم‌ها روی صنعت جهانی آلومینیوم هستند.

آن ها همچنین خاطرنشان کردند تصمیم دریپاسکا برای کاهش سهم خود در این شرکت‌ها نشان می‌دهد که تحریم‌ها مؤثر واقع شده‌اند.

روسال بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان است و تحریم‌ها علیه این شرکت، تقاضا برای آلومینیوم چین را بالا برده بود.