نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پنجشیر، کاپیسا و سرپل اعلام شد

  • تاریخ انتشار : 1397/11/4 ساعت 12:19
کمیسیون انتخابات

کمیسیون انتخابات اسامی نامزدان پیروز در انتخابات پارلمانی پنجشیر، کاپیسا و سرپل را اعلام کرد.

روند رسیدگی به شکایات انتخاباتی در ولایت‌های پنجشیر، کاپیسا و سرپل از سوی کمیسیون شکایات انتخابات این کشور نهایی شده است.

کمیسیون انتخابات نیز اسامی نامزدان پیروز در انتخابات پارلمانی در ولایت‌های پنجشیر، کاپیسا و سرپل را اعلام کرد.

«عبدالبدیع صیاد» رئیس کمیسیون انتخابات اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این ولایت‌ها پس از رسیدگی به شکایات انتخاباتی مشخص شده است.

وی از کمیسیون شکایات انتخابات خواست تا روند رسیدگی به شکایات انتخاباتی را تسریع ببخشد تا کمیسیون انتخابات بتواند نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور را اعلام کند.

پنجشیر

سهمیه ولایت پنجشیر در پارلمان این کشور دو کرسی است، «ظل محمد زلمی نوری» و «قاضی راحله سلیم» نامزدان پیروز انتخابات پارلمانی هستند که به پارلمان آینده راه پیدا کردند.

کاپیسا

سهمیه ولایت کاپیسا در پارلمان این کشور چهار کرسی است، «میردادخان نجرابی»، «میرحیدرافضلی»، ژنرال «محمداقبال صافی» و «خدیجه الهام خلیلی» از این ولایت به پارلمان راه پیدا کردند.

سرپل

سهمیه ولایت سرپل در پارلمان نیز این کشور پنج کرسی است، «محمدحسن شریفی بلخابی»، «حمیدالله بیگ»، «حیات‌الله عالمی» و «عزیز جلیس» نیز به نمایندگی از این ولایت به پارلمان راه پیدا کردند.

انتخابات پارلمانی در ۳۲ ولایت افغانستان به تاریخ ۲۸ و ۲۹ مهر و در ولایت قندهار نیز با یک هفته تأخیر به تاریخ ۵ آبان برگزار شد. در ولایت غزنی نیز تا کنون به دلایل سیاسی انتخابات پارلمانی برگزار نشده است.

کمیسیون انتخابات افغانستان پیش از این نتایج نهایی ولایت‌های ارزگان، نیمروز،‌ زابل، لغمان، پروان، سمنگان، جوزجان، بامیان و دایکندی را نیز اعلام کرده بود.