مردم آلمان خواستار خروج نظامیان این کشور از افغانستان هستند

  • تاریخ انتشار : 1397/10/16 ساعت 12:16
آلمان

بر اساس یک نظر سنجی تازه حدود نیمی از مردم آلمان خواستار خروج نظامیان این کشور از افغانستان هستند و تنها کمتر از ۳۰ درصد مردم از ادامه مأموریت نظامیان کشورشان حمایت می‌کنند.

همزمان با افزایش گمانه‌ها درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان موضوع خروج نظامیان سایر اعضای ناتو از این کشور نیز مطرح شده است.

اخیرا ترامپ در دیدار با نظامیان آمریکایی در عراق نیز بار دیگر گفته بود که آمریکا در نظر دارد تا نیروهای خود را از کشورهای منطقه خارج کند.

وی از کشورهای منطقه خواسته بود تا مسئولیت برقراری امنیت را پذیرفته و خود هزینه آن را پرداخت کنند.

این اظهار ترامپ نگرانی کشورهای متحد آمریکا در ماموریت حمایت قاطع در افغانستان را برانگیخته است و موسسه «یوگاو» نیز نظر سنجی را در آلمان برای بررسی نظر این موضوع انجام داده است.

بر اساس این نظرسنجی حدود نیمی از مردم آلمان خواستار خروج نظامیان آلمانی از افغانستان هستند و تنها ۲۹ درصد از ادامه حضور نظامیان آلمانی در افغانستان حمایت می‌کنند.

این موسسه انگلیسی تصریح کرد که حدود ۲۳ درصد از مردم آلمان نیز درباره ادامه ماموریت این کشور در افغانستان نظر ممتنع دارند.

مقامات آلمانی نیز بر این باورند که با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، نظامیان آلمانی نیز باید از این کشور خارج شوند.

در حال حاضر ۱۱۰۰ نظامی آلمانی در چارچوب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند که مسئولیت آموزش و ارائه مشورت به نیروهای امنیتی افغان را به عهده دارند.

آمریکا نیز حدود ۱۴ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان دارد که علاوه بر فعالیت در ماموریت حمایت قاطع عملیات‌های جداگانه ضدتروریستی در این کشور را به پیش می‌برند.