سناتور روس: نقشه غرب برای انزوای روسیه شکست خورد

  • تاریخ انتشار : 1397/10/8 ساعت 22:36
سناتور روس

یک مقام پارلمانی روس معتقد است، مهمترین نتیجه سال ۲۰۱۸ شکست سیاست منزوی ساختن روسیه است و به‌خلاف انتظار غرب، روسیه نقش مهمی در حل‌وفصل مناقشات جهانی، از خاورمیانه گرفته تا شرق دور، پیدا کرده است.

به نقل از خبرگزاری «نووستی»،“آلکسی پوشکوف“ رئیس کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه در صحبت از نتایج سال ۲۰۱۸ یادآور شد که مهمترین مسئله آن است که سیاست منزوی ساختن روسیه در جهان با شکست مواجه شده است. به‌عقیده وی، به‌خلاف انتظار غرب، روسیه نقش بسیار مهمی در عرصه سیاست جهانی ایفاء می‌کند.

پوشکوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «مهمترین نتیجه سال ۲۰۱۸ این است که سیاست منزوی کردن روسیه کاملاً شکست خورده و غیرقابل تکرار است. ایالات متحده و سایر کشورهای غربی از این تلاش خود و استفاده از عبارت ”منزوی بودن“ روسیه دست برداشته‌اند. در حال حاضر نقش روسیه در حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مناقشات جهانی، از خاورمیانه گرفته تا شرق دور، غیرقابل انکار و بسیار مهم است».

این سناتور روس پیش از این نیز چنین اظهار نظر کرده بود: «غربی‌ها به‌محض آنکه دچار مشکلی می‌شوند، انگشت اتهام خود را به‌سمت روسیه دراز می‌کنند. به‌عقیده آنها برگزیت طرح پوتین بوده! شکست کلینتون، معامله ترامپ با روس‌ها! پیروزی مخالفان در ایتالیا، کار روسیه است! اعتراضات مردمی در پاریس؟ مگر می‌شود روسیه دست نداشته باشد! آنها فقط به‌دنبال بهانه هستند».