فرمانده استرالیایی: هنوز تا پایان جنگ در افغانستان راه طولانی باقی مانده است

  • تاریخ انتشار : 1397/07/21 ساعت 11:59

فرمانده ارشد نیروی هوایی ارتش استرالیا اعلام کرد که وضعیت افغانستان بسیار پیچیده است و با وجود تلاش‌های صلح هنوز زمان طولانی تا پایان جنگ باقی مانده است.

«مل هپ فیلد» رئیس عملیات‌های مشترک و مارشال نیروی هوایی استرالیا به خبرنگاران گفت: هنوز زمان طولانی با پایان جنگ در افغانستان باقی مانده است.

وی افزود: وضعیت افغانستان پچیده است و هنوز راه طولانی تا پایان جنگ در این کشور باقی مانده است.

فرمانده ارشد نیروی هوایی استرالیا تصریح کرد، نیروهای ائتلاف تلاش می‌کنند تا نیروهای امنیتی افغان را آموزش داده و در عملیات‌های نظامی از آنها حمایت کند.

مارشال فیلد اظهار داشت: طالبان در کنار اهداف نظامی در افغانستان اهداف سیاسی را نیز دنبال می‌کنند اما آنها نیز از جنگ خسته شدند.

فرمانده ارشد نیروی هوایی استرالیا در پاسخ به اینکه آیا ماموریت نیروهای ائتلاف در افغانستان شکست خورده گفت: این سئوال خوبی است و باید رهبران دولت به آن پاسخ دهند.

پیش از این نیروهای ویژه استرالیایی در عملیات‌های جنگی حضور مستقیم داشتند اما به دلیل کشتار مکرر غیرنظامیان، نقش جنگی نظامیان استرالیایی در افغانستان کاهش یافته است.

در حال حاضر استرالیا حدود ۳۰۰ نیروی نظامی و شماری نیروهای قراردادی در افغانستان دارد که در ماموریت آموزش نیروهای هوایی افغان نقش ایفا می‌کنند.

همچنین حدود ۲۰ مشاور نظامی استرالیایی نیز در بخش آموزش خلبان‌های افغان برای پرواز با بالگردهای آمریکایی بلک هاوک به افغانستان اعزام شدند.