آنچه در فراه گذشت؛ از تلفات سنگین طالبان تا غافلگیری نیروهای امنیتی افغانستان

  • تاریخ انتشار : 1397/02/26 ساعت 08:50
_101585647_hi046839812

«ناصر مهری» سخنگوی والی فراه در گفتگو با خبرگزاری آسیا با اشاره به حملات طالبان مسلح از سه جهت بر این ولایت و سقوط برخی از مناطق به دست انها گفت: در حمله طالبان به فراه ناحیه یک تا سوم این شهر به دست طالبان مسلح سقوط کرده بود و حملات گروهی طالبان ادامه داشت.

وی بیان داشت: پس از رسیدن نیروهای کمکی هوایی و زمینی این حملات تا شب گذشته ادامه داشت و با متواری شدن طالبان از فراه پایان یافت.

مهری افزود: در این رویداد بیش از ۳۰۰ تن از طالبان کشته شده وشمار زیادی از انها نیز به شدت زخمی شده اند و از فراه متواری شده اند.

از سوی دیگر در این رویداد نیز آمار کشته های نیروهای امنیتی را در فراه ۲۵ تن از نیروهای ارتش ، پلیس و امنیت ملی عنوان نمود.

وی همچنان گفت: در حمله طالبان مناطقی در نواحی یکم تا سوم نیز از سوی طالبان به اتش کشیده شده است و قسمتی از گمرک ولایت فراه نیز در اتش سوزی ازبین رفته است.

وی تاکید کرد که رسیدن به موقع نیروهای تازه نفس و کماندو و نیروهای ویژه امنیتی درفراه دلیل اصلی شکست طالبان و متواری شدن انها بوده است.

از سوی دیگر دکتر عبدالجبار شایق رئیس اداره بهداشت فراه گفت: از روز گذشته تا کنون ۲۳ کشته از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان به بیمارستان مرکزی فراه انتقال داده شده است.

وی گفت: بیش از ۶۰ زخمی نیز از رویداد شب گذشته به این بیمارستان انتقال داده شده است که بیشتر شان غیرنظامیان اند.

مسوولان امنیتی در فراه نیز میگویند: در حال حاضر از شب گذشته تا حال فراه از وجود طالبان پاکسازی شده و کنترل فراه دردستان نیروهای امنیتی است.

از سوی دیگر قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان گفته است که ، هدف از جنگ دیروز در فراه بدست آوردن تجهیزات جنگی و مهمات بوده است که به هدف خود رسیده اند و امار تلفات طالبان کمتراز ۲۰ تن است.