طالبان: خارجی‌ها برنده را در انتخابات آینده تعیین می‌کنند

  • تاریخ انتشار : 1397/01/27 ساعت 08:45
441

سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخابات در سایه حضور نیروهای خارجی نمایشی است و خارجی‌ها برنده را تعیین می‌کنند بنابراین از مردم افغانستان می‌خواهیم این روند را تحریم کنند.

«اشرف غنی» اخیرا در مراسم آغاز روند ثبت نام رای دهندگان از طالبان خواست تا با پذیرفتن قوانین انتخاباتی در این روند سهیم شوند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به این موضوع اعلام کرد که افغانستان از سوی نیروهای خارجی اشغال شده است و نیروهای خارجی در مسائل سیاسی و نظامی تصمیم گیرنده هستند.

وی افزود: با درنظر داشت این موضوع باز پس گیری رهبری سیاسی افغانستان و حقوق مردم این کشور که از سوی نیروهای خارجی غصب شده است اولویت مهم این گروه است.

سخنگوی طالبان اظهار تاکید کرد: با حضور نیروهای خارجی در افغانستان انتخاب اعضای مجلس و رهبری دولت افغانستان در حق مردم این کشور جفا است زیرا جز فریب مردم و جامعه جهانی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: در انتخابات گذشته ریاست جمهوری افغانستان مردم با عنوان انتخابات فریب خوردند و تصمیم نهایی درباره رهبری دولت افغانستان را وزیر خارجه آمریکا اتخاذ کرد.

مجاهد گفت: کاخ سفید و پنتاگون برنده را تعیین می‌کنند و در انتخابات آینده نیز نمی‌توان توقعی غیر از این داشت به همین دلیل ما از مردم افغانستان می‌خواهیم تا روند انتخابات نمایشی را تحریم کنند.

این در حالی است که دولت افغانستان در نشست اخیر «روند کابل» از طالبان خواسته بود تا با پذیرفتن آتش‌بس به عنوان یک جریان سیاسی در انتخابات شرکت کنند.

اخیرا اشرف غنی در مراسم آغاز ثبت نام رای دهندگان در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی بار دیگر از طالبان خواست تا نامزدهای موردنظرشان را برای احراز کرسی در پارلمان معرفی کنند.