انتقاد رئیس سابق امنیت ملی افغانستان از حمله مشترک آمریکا به سوریه

  • تاریخ انتشار : 1397/01/26 ساعت 07:42
1396100513383579312891824

رئیس سابق امنیت ملی با اشاره به حمله آمریکا به سوریه تصریح کرد، آمریکا در حالی به سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم حمله می‌کند که با وجود هزاران قربانی در افغانستان اما علیه حامیان تروریسم در این کشور اقدامی انجام نمی‌دهد.

امرالله صالح رئیس سابق امنیت ملی در واکنش به حمله اخیر آمریکا به سوریه گفت: برای اینکه مردم افغانستان نیز از دید قدرت‌های جهانی قربانی تروریسم شمرده شوند کاش هدف حملات شیمیایی قرار می‌گرفتند.

وی در ادامه تصریح کرد که ده‌ها هزار غیرنظامی افغان در نتیجه حملات تروریستی غیر شیمیایی که ارتش پاکستان مواد آن را در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهد کشته می‌شوند.

صالح تاکید کرد اما ده‌ها هزار غیرنظامی افغان که در نتیجه این حملات کشته شدند از دید قدرت‌های بزرگ قربانی محسوب نمی‌شوند.

در حالی که آمریکا اخیرا به بهانه استفاده از تسلیحات شیمیایی بیش از ۱۵۰ فروند موشک به مناطق مختلف سوریه شلیک کرده است رئیس سابق امنیت ملی افغانستان از عدم اقدام آمریکا علیه پاکستان انتقاد کرده است.

ده‌ها هزار غیرنظامی افغان در نتیجه حملات تروریستی در افغانستان تاکنون کشته شده‌اند و مقامات افغان همواره ارتش پاکستان را به طراحی و حمایت از این حملات متهم می‌کنند.

از سوی دیگر، حملات موشکی ارتش پاکستان به مناطق شرقی افغانستان تشدید شده و برخی از مناطق ولایت کنر نیز هدف جنگنده‌های پاکستانی هدف قرار گرفته است.

این حملات در حالی انجام شد که بر اساس پیمان امنیتی افغانستان با آمریکا این کشور باید در برابر حملات سایر کشورها به افغانستان واکنش نشان دهد.