رئیس جمهور سابق پاکستان: از همراهی با نواز شریف در سال ۲۰۱۴ پشیمانیم و انتقام خود را خواهیم گرفت

  • تاریخ انتشار : 1397/01/19 ساعت 10:10
139411121045445717012084

رئیس جمهور سابق پاکستان، با اشاره به فریب دادن حزب مردم توسط نواز شریف گفت: زمان تسویه حساب با نخست وزیر رد صلاحیت شده پاکستان نیز فرا خواهد رسید.

آصف علی زرداری رئیس جمهور سابق پاکستان با اشاره به فریب دادن حزب مردم توسط نواز شریف گفت: زمانی که حکومت حزب نواز در آستانه سقوط قرار داشت ما از آنها حمایت کردیم ولی نواز شریف پاسخ خوبی‌های ما را با بدی داد.

رئیس جمهور سابق پاکستان گفت: به زودی زمان انتقام گرفتن از نواز شریف فرا خواهد رسید و ما پاسخ فریبکاری او را به صورت کامل خواهیم داد.

مشاور رئیس حزب مردم بیان کرد: در حال حاضر تمرکز ما روی انتخابات است و از رقابت با نواز شریف هراسی نداریم.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که اقداماتی به سود پاکستان انجام دهیم نه منافع شخصی خود؛ و وضعیت موجود به گونه‌ای است که تنها حزب مردم می‌تواند ناجی پاکستان باشد.

زرداری گفت: نواز شریف فقط برای منافع شخصی خود وارد میدان سیاست شده است ولی هدف ما از ورود به میدان سیاست حفظ منافع نسل‌های آینده پاکستان است.

وی توافق سال ۲۰۱۴ میان خود و نواز شریف را بسیار بد توصیف کرده و در ادامه افزود: ما تلاش فراوانی داشتیم که نواز شریف دست از افکار خود برداشته و مسیر پیشرفت پاکستان را دنبال کند ولی رفتار او و حمله به سازمان‌های حساس کشور نشان از این دارد که برای او بهبود وضعیت پاکستان اهمیتی ندارد.

این سیاست‌مدار مطرح پاکستانی گفت: اگر سیاست‌های نواز شریف ادامه پیدا کند پاکستان از افغانستان نیز ضعیف‌تر خواهد شد و برای جلوگیری از این خطر بزرگ باید مانع به قدرت رسیدن نواز شریف شد.

وی همچنین نواز شریف را متهم به خیانت کرده و گفت: او در دروان ۴ ساله حکومت خود حتی حاضر نشد برای کشور وزیر خارجه مشخص کند و سرانجام مجبور شد وزیر دفاع خود را که آداب دیپلماسی خارجه را بلد نیست به عنوان وزیر خارجه مشخص کند، همین اشتباه باعث تنها شدن کشور در منطقه شده است.

سخنان زرداری در حالی بیان می شود که او در سال ۲۰۱۴ با حمایت از نواز شریف مانع به نتیجه رسیدن اعتراضات عمران خان و طاهر القادری شده بود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که هدف زرداری از حمایت این بوده که ضلع سوم قدرتی در پاکستان شکل نگیرد، ولی پیگیری‌های عمران خان سبب عزل نواز شریف شده و اینک تحریک انصاف یکی از مدعیان جدی تشکیل حکومت آینده پاکستان است.