وزیر انرژی اشرف غنی را به انحصارگرایی متهم کرد

  • تاریخ انتشار : 1396/12/7 ساعت 08:54
1395120111585040110050354

پس از اتهام انحصارگرایی برخی از احزاب، نهادهای مدنی و جریان اپوزیسیون به اشرف غنی، وزیر انرژی و آب این کشور نیز افرادی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان را به کارشکنی و انحصارگرایی متهم کرد.

«علی احمد عثمانی» با اشاره به مراسم افتتاح پروژه تاپی در هرات گفت: درحالی که قرار بود به عنوان وزیر انرژی و آب افغانستان در این مراسم قراردادهایی را به امضا برسانم اما ارگ ریاست جمهوری مانع حضورم در این مراسم شد.

وی در ادامه تصریح کرد امضای قرارداد پروژه تاپی و پروژه تولید برق قندهار باید از سوی وزارت انرژی و آب افغانستان صورت می‌گرفت اما افراد دیگری در ریاست جمهوری آن را به امضا رساندند.

وزیر انرژی و آب افغانستان اظهار داشت: دار و دسته ارگ ریاست جمهوری افغانستان در فعالیت‌های این وزارت کارشکنی می‌کند و طرح‌های وی را نادیده می‌گیرد.

عثمانی اظهار داشت: اینکه چه کسانی پروژه ها را به امضا می‌رسانند اهمیتی ندارد بلکه اجرای این پروژه‌های توسعه‌ای در این کشور مهم است اما به دلیل انحصارگرایی برخی افراد در ارگ ریاست جمهوری و مصالح ملی این موضوع را مطرح کرده است.

این در حالی است که بسیاری از مقامات افغان، جریان اپوزیسیون و نمایندگان پارلمان افغانستان بارها اشرف غنی و تیم وی را به انحصار گرایی متهم کرده‌اند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی از تشکیل کمیسیون‌های موازی با برخی از وزارت‌خانه‌ها در ارگ ریاست جمهوری افغانستان به منظور انحصار قدرت منتشر شده بود.