نور: با اعتراضات گسترده‌ی مدنی شاخ استبداد در کابل را خواهیم شکستاند

  • تاریخ انتشار : 1396/11/22 ساعت 18:59

عطامحمد نور، والی بلخ در همایشی در شهر مزارشریف گفت که با راه‌اندازی اعتراضات گسترده‌ی مدنی در کشور «شاخ استبداد در کابل» را می‌شکند.

آقای نور که در جمعی از هوادارانش صحبت می‌کرد، با اشاره به جریان مذاکرات حزب جمعیت اسلامی افغانستان و ارگ ریاست‌جمهوری کشور افزود که او پس از این روش دادخواهی‌اش را تغییر می‌دهد.

به گفته‌ی او، حزب جمعیت اسلامی تا کنون از خواسته‌های خود عقب ننشسته نکرده‌است.

والی ب بلخ گفت: «تا زمانی که متحدین ما راضی نباشند و رهبری جمعیت به نتیجه و توافقی نرسد، ما هیچ فیصله را قبول نداریم و تنها رهبری جمیعت می‌تواند اعلام کند که ما به این نتیجه رسیده‌ایم.»

او هم‌چنان در این همایش با اشاره به انتخابات، ساختار و تشکیلات کمیسیون‌های انتخاباتی را سفارشی ارگ ریاست‌جمهوری کشور خواند و گفت که او با این ساختار این کمیسیون‌ها وارد کارزار انتخابات نمی‌رود.

بر اساس گفته‌های آقای نور، کارکنان کمیسیون‌های انتخاباتی قرار است که در یک توافق میان ارگ ریاست‌جمهوری و کمیسیون اصلاحات اداری، افراد نزدیک به رییس‌جمهوری کشور مقرر شوند.

عطامحمد نور هم‌چنان در بخش از سخنان‌اش با اشاره به حمایت محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور از تظاهرات پشتون‌ها در پاکستان گفت که نباید مقامات افغانستان در امور کشور مداخله کنند.

آقای غنی از اعتراضات اخیر در پاکستان استقبال کرده‌بود و آن را حرکت علیه افراطیت و تروریسم خوانده‌بود.