سفیر روسیه در کابل به اظهارات معصوم استانکزی جواب داد

  • تاریخ انتشار : 1396/11/18 ساعت 20:02

سفیر روسیه در کابل در واکنش به اظهارات معصوم استانکزی رئیس عمومی اداره امنیت ملی اعلام کرد که برخی از مقام‌های افغان ناکامی خود در شکست طالبان را بر گردن روسیه می‌اندازند.

الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل امروز به خبرنگاران گفت: این کشور بخاطر احتمال آمدن اعضای داعش از عراق و سوریه به افغانستان، تدابیر امنیتی را در مرزهای افغانستان تشدید کرده است

آقای منانتیتسکی در واکنش به اظهارات معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی افغنستان، مبنی بر حمایت روسیه از گروه طالبان گفت که برخی از مقام های (افغان) ناکامی سیاستهای جنگی‌شان را به دوش روسیه می‌گذارند.

وی با رد این اظهارات رییس عمومی امنیت ملی گفت که این اتهامات بی اساس است.

این مقام روسی در مورد حمایت از طالبان اظهار داشت: روسیه بار ها گفته است هیچ گونه کمک را در اختیار طالبان قرار نمی دهد، اما برخی مقام ها ناکامی جنگ خود را به گردن روسیه می اندازند و یک بار دیگر اعلام می کنم طالبان را حمایت نمی کنیم و موضوع گیری ما واضع است.

با آنکه روسیه بارها از سوی مقامات امنیتی و نظامی افغانستان متهم به حمایت از شورشیان طالبان شده است اما این اتهامات تا کنون تاثیرات چندانی روی روابط مسکو و کابل نگذاشته است.

مانتیتسکی همچنین تاکید کرد که در ادامه همکاری‌های نظامی روسیه با دولت افغانستان قرار است ۳۰ نظامی افغان به مدت ۶ سال در روسیه آموزش نظامی ببینند.
این در حالی است که آمریکا و برخی مقامات افغان در بسیاری از موارد روسیه را به حمایت از طالبان متهم می‌کنند، اما مقامات روس همواره این اتهامات را رد کرده‌‌اند.