اتحادیه اروپا ۱۵.۵ میلیون یورو به انتخابات افغانستان کمک می‌کند

  • تاریخ انتشار : 1396/11/4 ساعت 08:38
13961104000393_Test_PhotoJ

سفیر اتحادیه اروپا در کابل از کمک ۱۵٫۵ میلیون یورویی این اتحادیه به افغانستان برای برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۸ خبر داد.

اتحادیه اروپا در افغانستان برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرستان‌ها در سال آینده، ۱۵.۵ میلیون یورو کمک می‌کند.

«پییر مایادون»، سفیر اتحادیه اروپا در کابل گفت: سال ۲۰۱۸ بسیار مهم است و انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرستان‌ها در این سال و ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در سال بعدی برگزار خواهد شد.

وی افزود: اتحادیه اروپا برای آمادگی‌ها و انجام انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرستان‌ها تعهد کرده‌ تا ۱۵.۵ میلیون یورو به افغانستان کمک می‌کند. همچنین این اتحادیه آماده است تا این مقدار کمک را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در سال بعد نیز، پرداخت کند.

«گلاجان عبدالبدیع صیاد» سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان گفت: بر اساس توافقنامه‌ای که میان کمیسیون مستقل انتخابات، نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) و کمک‌کنندگان بین‌المللی امضا شده، ۹۰ درصد از ۳۰ میلیون دلار مورد نیاز برای روند ثبت‌نام رأی دهندگان را مراجع بین‌المللی تأمین می‌کنند و ۱۰ درصد آن را دولت افغانستان، بر عهده می‌گیرد.

به گزارش شفقنا، وی افزود: کتاب‌های ثبت نام رأی‌دهند‌گان برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولایتی نیز تدوین شده و به‌ زودی چاپ خواهند شد.