سازمان ملل از همکاری طالبان در اجرای طرح واکسیناسیون کودکان خبر داد

  • تاریخ انتشار : 1396/10/22 ساعت 12:33
1396102211472048513017364

معاون فرستاده دبیرکل سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد که حدود ۴۳ هزار کودک افغان با همکاری گروه طالبان در جنوب افغانستان واکسینه شدند.

«توبی لنزر» معاون فرستاده دبیرکل سازمان ملل در افغانستان به رسانه ها گفته است گروه طالبان در جنوب افغانستان در اجرای طرح واکسیناسیون با سازمان ملل همکاری کرده است.

وی افزود: سازمان ملل در همکاری با دولت افغانستان و گروه طالبان توانسته است حدود ۴۳ هزار کودک را در «نیش» و «میانشین» ولایت قندهار واکسینه کند.

معاون فرستاده دبیرکل سازمان ملل گفت: ما با مسئولین بخش درمان و بهداشت گروه طالبان در تماس هستیم تا دور دوم از طرح واکسیناسیون را در شهرستان «شاولیکوت» اجرا کنیم.

لنزر اظهار داشت: پیشرفت‌های زیادی در راستای نابودی فلج اطفال در افغانستان صورت گرفته است آمار مبتلایان به این بیماری کاهش یافته است.

«نیش»، «میانشین» و شاولیکوت از مناطق ناامن ولایت قندهار هستند. نیروهای امنیتی افغان و طالبان همواره در این شهرستان‌ها درگیر می‌شوند.

سازمان ملل معتقد است که طالبان بخشی از آینده سیاسی افغانستان است و بحران جاری در این کشور باید از طریق گفت‌وگو حل‌ شود.

پیش از این دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که روند سیاسی تنها راه پایان جنگ طولانی افغانستان است.

« تادامیچی یاماموتو» نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان گفته بود که طالبان باید بخشی از آینده افغانستان باشد زیرا جنگ راه حل بحران در این کشور نیست.

این در حالی است که در گذشته نیز گزارش‌های از همکاری طالبان با سازمان ملل در افغانستان منتشر شده است.