فرمانده پولیس ولایت قندهار: رهبران حکومت قانون اساسی را به نفع منافع شخصی‌شان تفسیر نکنند

  • تاریخ انتشار : 1396/10/18 ساعت 09:34

ژنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار تاکید می‌کند که رهبران حکومت وحدت ملی نباید مواد قانون اساسی را به نفع منافع شخصی شان تفسیر کنند.

ژنرال عبدالرازق از چهره‌های سرشناس نظامی کشور گفته که رهبران حکومت نباید از قانون اساسی به عنوان وسیله ای فشار علیه مخالفان سیاسی خود استفاده کند.

وی که در مراسم تجلیل از سالروز تصویب قانون اساسی کشور در ولایت قندهار سخن می‌گفت بیان داشت:“ قانون اساسی کشور در نتیجه قربانی‌های زیاد مردم افغانستان ساخته شده است و به تمام معنی با شریعت اسلامی مطابقت دارد“.

فرمانده پولیس ولایت قندهار افزوده:“اما متاسفانه همیشه از قانون اساسی کشور به نام‌های گوناگون سوءاستفاده شده و هر کس که به قدرت رسیده در مقابل دیگران از این قانون سوء استفاده کرده است“.

ژنرال عبدالرازق خطاب به رهبران حکومت وحدت ملی گفت:“ قانون اساسی برای همگان یکسان است و هدف این است که ما باید دسته جمعی برای تطبیق این قانون کار کنم نه اینکه آن را بر ضد یک دیگر منحیث وسیله شخصی استفاده کنیم“.

وی افزود:“ پایه‌های این نظام به خون و قربانی‌های مردم مستحکم شده است و ما باید در هر حالت پایه‌های نظام را مستحکم نگه‌داریم، حکومت‌ها می‌روند و می‌یایند، ولسوالی‌ها و ولایت‌ها را تقسیم می‌توانند اما نظام و نیروهای نظامی را نمی‌تواند در مقابل یک دیگر استفاده کنند“.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که محمد سرور دانش معاون اول ریییس جمهور نیز از نقض گسترده قانون اساسی در کشور به شدت انتقاد کرده گفته بود که نقض قانون اساسی همگانی شده و از مردم عام گرفته تا مقام های حکومتی همه در نقض قانون دست دارند.