ابراز همدردی دولت افغانستان با دولت و مردم ایران در پی وقوع زلزله کرمانشاه

  • تاریخ انتشار : 1396/08/22 ساعت 10:42
_98724266_mediaitem98724262

رئیس جمهور و رئیس اجرایی دولت افغانستان در پیام‌های جداگانه‌ای با خانواده قربانیان، مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در پی وقوع زلزله، ابراز همدردی کردند.

«اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی این کشور به نمایندگی از مردم افغانستان وقوع زمین لرزه شب گذشته را به مردم و دولت ایران و عراق تسلیت گفت.

اشرف غنی در بیانیه‌ای اعلام کرد از رویداد زلزله اخیر در ایران و عراق که منجر به خسارات جانی و مالی شده متاثر شده است.

رئیس‌ جمهوری اسلامی افغانستان در این پیام، ضمن ابراز تسلیت به دولت و مردم ایران و عراق از خداوند متعال برای خانواده‌های بازماندگان صبر و بردباری و برای مجروحین نیز شفای عاجل خواستار شد.

عبدالله نیز در پیامی گفت: با تاسف، آگاهی حاصل کردیم که در نتیجه وقوع زلزله در شمال ‌شرق عراق و غرب ایران، دستکم ۱۴۰ نفر جان باخته و صدها نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند؛ از وقوع این رویداد و غم‌انگیز ما نیز متاثر و اندوهگین هستیم.

وی به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان با خانواده قربانیان، مردم و دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق ابراز همدردی کرد.

شب گذشته زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شمال ‌شرق عراق و غرب ایران را لرزاند که تاکنون در ایران بیش از ۲۰۰ کشته و ۲هزار و ۵۰۰ زخمی به جا گذاشته است.