ترامپ: پوتین گفت در انتخابات آمریکا دخالت نکرده

  • تاریخ انتشار : 1396/08/21 ساعت 00:23
1508609011

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می‌گوید در خلال گفتگویش با ولادیمیر پوتین در حاشیه اجلاس آسیا-اقیانوسیه، اَپک، دریافته رئیس‌جمهور روسیه طرح دوباره اتهام دخالت کرملین در انتخابات سال گذشته آمریکا را ”اهانت‌آمیز“ تلقی کرده است.

آقای ترامپ گفته ولادیمیر پوتین بار دیگر تاکید کرده که ”هیچ دخالتی در انتخابات ما“ نکرده است.

این اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا که تقریبا در روزهای پایانی سفرش به شرق آسیا به سر می‌برد، یک بار دیگر بحث‌ها درباره ”نقش روسیه در پیروزی آقای ترامپ“ را در رسانه‌های آمریکا داغ کرده است.

آقای ترامپ هیچ‌گاه گزارش سازمان سیا و دیگر نهادهای اطلاعاتی در این باره را جدی نگرفته و همواره تحقیقات درباره ”دخالت روسیه“ را ”توطئه برای بدنام کردن“ خودش و یا ”تلاش دموکرات‌ها برای کمرنگ کردن شکست انتخاباتی‌شان“ خوانده است.

ترامپ که در راس هیاتی بلندپایه سفری ۱۲ روزه را به شرق آسیا آغاز کرده، بعد از دیداری کوتاه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در حاشیه دیدار اجلاس سران کشورهای سازمان همکاری‌های آسیا-اقیانوسیه، به خبرنگاران گفته او یک بار دیگر از آقای پوتین درباره مداخله در انتخابات آمریکا سوال کرده ولی رئیس‌جمهور روسیه با ”لحنی قاطعانه“ پاسخ منفی داده است.

آقای ترامپ تاکید کرده که به نظر او ولادیمیر پوتین تکرار این اتهام‎ها را ”اهانت‌آمیز“ تلقی می‌کند و ”این برای آمریکا خوب نیست.“

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در پاسخ به این پرسش که ”آیا او به صحت سخن رئیس‌جمهور روسیه باور دارد“ گفته ”وقتی رئیس جمهور روسیه خیلی قوی و صریح می‌گوید نه، آن وقت شما دیگر بحث را ادامه نمی‌دهید، بلکه بحث را به سمت موضوعاتی چون سوریه و اوکراین هدایت می‌کنید.“