فرار مسلمانان روهینگیا از جهنم میانمار

  • تاریخ انتشار : 1396/06/21 ساعت 08:56
Без названия

به خاک و خون کشیدن مسلمانان و آتش کشیدن اقلیت‌های مسلمان روهینگیا نشان می‌دهد مقام‌های میانمار در سایه سکوت محافل بین‌المللی سیاست پاکسازی نژاد و نژادپرستانه علیه این اقلیت مسلمان را در دستور کار قرار داده‌اند.

به نقل از نشریه المنار فلسطین، کشت و کشتار و اجبار مسلمانان میانمار برای جابجایی هنوز هم ادامه دارد. مسلمانان در میانمار اکنون با عملیات پاکسازی نژادی گسترده ای روبرو هستند. به خاک و خون کشیدن مسلمانان و به آتش کشیدن روستاهای روهینگیا نشان می دهد مقام های میانمار سیاست پاکسازی نژاد و نژادپرستانه علیه این اقلیت مسلمان را در دستور کار قرار داده اند. از ۵ سال پیش تاکنون اقلیت روهینگیا از خشونت مقام های میانمار رنج می برند. به نظر می رسد از ماه آگوست گذشته جنگی علیه این اقلیت آغاز شده است. در نتیجه این جنگ و جنایت های ارتش میانمار علیه اقلیت مسلمان بیش از ۲۵۰ هزار تن از این مسلمانان راهی بنگلادش شده اند و حدود ۲تا ۳ هزار مسلمان در نتیجه حمله های ارتش میانمار جان خود را از دست داده اند. کسی که مسائل مسلمانان روهینگیا را پیگیری کند درمی یابد که به طور هدفمند خشونت هایی علیه مسلمان در پیش گرفته می شود. همچنین موج خشونت های اخیر، اقلیت های هندوسی را هم هدف قرار داده است. آنان هم مانند مسلمان پس از کشت و کشتار، شکنجه و به آتش کشیده شدن دارایی های خود و نبود امنیت مجبور شده اند از خانه های خود فرار کنند.

آنها نیروهای امنیتی و گروه های غیر رسمی بوذی ها را مسوول حمله های اخیر می دانند. آنچه علیه مسلمانان روهینگیا رخ می دهد جنایت جنگی علیه اقلیت های مسلمان به شمار می رود که از زمان های قدیم در میانمار زندگی می کنند. در برابر چنین کشتارهایی جهانیان باید به سرعت وارد عمل شود تا ۵۰۰ هزار تن از مسلمانان را در میانمار نجات دهند. زیرا آنچه علیه مسلمانان صورت می گیرد جنایت جنگی به شمار می رود. اما در برابر چنین کشت و کشتارهایی مقام های میانمار سهل انگاری می کند. آنها مدعی اند برای نابودی شورشیان تندرو بنگالی عمل می کنند. اصطلاح بنگالی توسط دولت میانمار مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از استفاده از این اصطلاح آن است که اینگونه وانمود شود که اقلیت روهینگیا از کشورهای خارجی به میانمار وارد شده اند. این در حالی است که آنان اهل میانمار هستند. اکنون این سوال مطرح است تا کی اقلیت های مسلمان روهینگیا در سایه سکوت محافل بین المللی از خشونت های مقام های میانمار رنج خواهند برد.