امامعلی رحمان:همکاری‌های مفید با افغانستان در اولویت استراتژی تاجیکستان قرار دارد

  • تاریخ انتشار : 1396/04/24 ساعت 23:38
thumbs_b_c_91357f35e53da05913d2417ba1a6d6ff

رؤسای جمهور تاجیکستان و افغانستان به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد روابط دیپلماتیک میان «دوشنبه» و «کابل» پیام‌های تبریکی ارسال کردند.

به گزارش خبرگزاری آسیا، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان و «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان این ۲ کشور پیام‌های تبریکی برای یکدیگر ارسال کردند.

در پیام امامعلی رحمان آمده است: با کمال شادی بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی افغانستان را صمیمانه تبریک می‌گویم.

حسن همجواری و همکاری‌های مفید میان طرفین که در اولویت استراتژی منطقه‌ای تاجیکستان قرار دارند در آینده نیز رشد مطلوبی خواهد یافت.

محمد اشرف غنی نیز در پیام خود روابط دیپلماتیک مستقل و آزاد «کابل» و «دوشنبه» طی ۲۵ سال گذشته را بیانگر اراده سیاسی پایدار و ریشه در عمق تاریخ، فرهنگ و تمدن مشترک دانست که با تکیه بر این واقعیت می‌توان با پیگیری منافع ملی، منطقه‌ای را ایجاد کرد که ره‌آورد آن امنیت، ثبات و توسعه پایدار در منطقه است.

در پیام غنی آمده است: بیست و پنجمین سالگرد برقراری مناسبات دیپلماتیک بین ۲ کشور رویداد بزرگی به شمار می‌رود و بدون شک روابط نزدیک میان ۲ کشور در فضای تفاهم متقابل ادامه خواهد داشت.