داعش ۱۳ کارگر معدن زغال سنگ در بغلان را تیرباران کرد

  • تاریخ انتشار : 1395/10/17 ساعت 13:44
داعش افغانستان

مقام‌های محلی ولایت بغلان می‌گویند افراد مسلح ناشناس، ۱۳ معدنچی را کشته‌اند.

محمود حقمل سخنگوی والی بغلان گفت حدود ساعت ۳ به وقت محلی در منطقه انار دره ولسوالی تاله و برفک این ولایت، به معدنچیان حمله کردند. آقای حمقل می‌گوید در این حمله ۳ معدنچی دیگر زخمی شده‌اند.

سخنگوی والی بغلان با استناد به گزارش‌های تایید نشده از منطقه می‌گوید همه قربانیان این حمله شیعه بودند. به گفته این سخنگو تحقیقات در مورد این رویداد آغاز شده است.

مردم ولسوالی تاله‌ و برفک هم تائید کرده اند که گروه داعش با حمله بر یک موتر فلاینگ‌کوچ، کارگران معدن زغال سنگ این ولسوالی را که تمام شان شعیه‌ مذهب بودند، تیرباران کردند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله به کارگران معدن در بغلان را به عهده نگرفته و سخنگوی والی هم می‌گوید هنوز مشخص نیست عاملان این حمله وابسته به چه گروهی بوده‌اند.

پیش از این نیز بارها گروگان‌گیری و حمله به مسافران از سوی مخالفان مسلح در نقاط مختلف کشور رخ داده و این حملات معمولاً به طالبان و در مواردی به افراد مسلحی نسبت داده می‌شود که خود را عضو گروه داعش می‌دانند.

ولسوالی تاله و برفک نیز از ولسوالی‌های ناامن ولایت بغلان محسوب می‌شود.

بغلان جذابیت‌های بسیاری برای گروه طالبان دارد؛ از جمله موقعیت استراتژیک، منابع اقتصادی و مهم‌تر از همه ترکیب جمعیتی این ولایت. طالبان نیروهای خود را در مناطق استراتژیک بغلان مستقر کرده‌اند.