هشدار روسیه و آمریکا به یکدیگر / اخراج دیپلمات ها

  • تاریخ انتشار : 1395/10/9 ساعت 08:15
2016726

سه سناتور برجسته آمریکایی اخطار داده اند که روسیه و رئیس جمهور آن ممکن است در ارتباط با آنچه ادعا می شود دخالت در انتخابات ماه گذشته آمریکاست با تحریم روبرو شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا ادعاها دایر بر دخالت روسیه در انتخابات را رد کرده است.

“ احتمالا “ باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه تدابیری تلافی جویانه را علیه روسیه اعلام کند که می تواند شامل تحریم های اقتصادی و تغییرات در روابط دیپلماتیک باشد.

اما از طرف دیگر، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: ”اگر واشنگتن واقعا گام های خصمانه تازه ای بردارد، به آنها پاسخ داده خواهد شد.“

زاخارووا می گوید: ”هر اقدامی علیه نمایندگی های دیپلماتیک روسیه در آمریکا فورا با اقدام مشابه علیه دیپلمات های آمریکایی در روسیه روبرو خواهد شد.“

پیشنهاد «لاوروف» به «پوتین» برای اخراج ۳۵ دیپلمات آمریکایی

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور پیشنهاد کرد که ۳۵ دیپلمات آمریکایی از روسیه اخراج شوند.

وی با اعلام اینکه اتهامات واشنگتن علیه مسکو درباره مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ بی پایه و اساس است، گفت: مسکو اقدامات آمریکا در قبال روسیه را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

اظهارات لاوروف پس از آن بیان می شود که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا دستور وضع تحریمهای جدید علیه روسیه را به خاطر دخالت مقامات مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روسی را به اتهام جاسوسی صادر کرده است.

لاوروف خاطرنشان کرد: دولت اوباما در پی آن است که روسیه را مقصر شکست هایش در عرصه سیاست خارجی جلوه دهد.