تاکید دیپلمات ارشد هندوستان بر ضرورت همکاری بین المللی در تامین امنیت افغانستان

  • تاریخ انتشار : 1395/10/1 ساعت 08:13
img08243870

سفیر هندوستان در ایران گفت: امنیت در افغانستان مسئله‌ بسیار مهمی است و کشورهای منطقه در این خصوص باید نهایت همکاری را داشته باشند.

سائوراب کومار؛سفیر هند در تهران اظهار داشت: کشورهای منطقه باید نهایت همکاری خود در خصوص تامین امنیت در افغانستان را به کار ببرند.

وی، با اشاره به اهمیت بندر چابهار برای دهلی‌نو اظهار داشت: چابهار از پتانسیل اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است و به‌لحاظ استراتژیک برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش خبرگزاری آسیا، سفیر هند در تهران تاکید کرد: چابهار ضمن اینکه برای توسعه شرق ایران حائز اهمیت است، دسترسی هند به افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی را هم فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به اهمیت صلح و ثبات در افغانستان گفت: تامین امنیت در افغانستان مسئله‌ بسیار مهمی است که کشورهای منطقه در این خصوص باید نهایت همکاری را داشته باشند.

سائوراب کومار با اشاره به پدیده تروریسم و کشته‌شدن هزارارن زن و مرد و کودک بیگناه در کشورهای افغانستان، سوریه، عراق گفت: موضوع تروریسم در سال‌های اخیر بسیار جدی شده و همه کشورها درگیر این مسئله هستند.

سفیر هند در تهران در خصوص مبارزه با تروریسم تاکید کرد: هند آمادگی و پیشنهادات خود در این رابطه را به سازمان ملل اعلام کرده و نهایت همکاری در خصوص این بحران جهانی را به کار می‌برد.